Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Adwentu 20.12.2020

 1. Dziś IV Niedziela Adwentu. Roraty do środy 23.12 włącznie o godz. 6.30. Nie ma Mszy świętej o godz. 8.00.
 2. Poświęcone opłatki są dostępne przy obrazie św. Józefa. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na budową naszej świątyni.
 3. Świece Caritas (duża 16 zł, mała 6 zł) znajdują się przy obrazie św. Matki Teresy z Kalkuty.
 4. Sianko na stół wigilijny do nabycia w przedsionku kaplicy. Dochód przeznaczony jest na działalność naszej Scholi Karola.
 5. Kalendarze Gdańskiego Seminarium Duchownego są dostępne na stoliku z opłatkami. Dobrowolna ofiara wspiera uczelnię przygotowująca naszych kleryków do kapłaństwa. Za ofiary serdecznie dziękujemy.
 6. Okazja do świątecznej spowiedzi do czwartku włącznie podczas Mszy świętej o godz. 6.30 oraz 18.00.
 7. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy we wtorek 22.12 w godzinach przedpołudniowych. Wizytę można zgłosić po Mszy świętej, w biurze parafialnym lub telefonicznie.
 8. Naszym parafianom bardzo dziękujemy za ofiarowane produkty żywnościowe oraz środki czystości. Część z nich już dotarła do rodzin naszej parafii, pozostałe zostaną przekazane w poniedziałek i wtorek.
 9. We czwartek 24.12 Wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta poranna o godz. 6.30. Nie ma Mszy świętej o godz. 18.00. W tym dniu zgodnie z polską tradycją zachęcamy do zachowania postu. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy odczytaniem Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Dzielenie  opłatkiem i składane życzenia niech będą okazją do przebaczenia i wzajemnego pojednania.
 10. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy w wieczór wigilijny 24.12. W tym roku ze względu na konieczne obostrzenia w Noc Narodzenia Pańskiego zapraszamy na Mszę świętą o godz. 22.00 lub 24.00.
 11. W pierwszy dzień świąt 25.12 piątek nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Od 9.30 Msze święte tak, jak w każdą niedzielę.
 12. Drugi dzień świąt 26.12 sobota święto św. Szczepana. Msze święte wg porządku niedzielnego.
 13. Do nabycia „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość Niedzielny”.
 14. Dziękujemy za utrzymanie porządku w kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 15. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i rocznice składamy najlepsze życzenia.