Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ZWYKŁA 26.01.2020

 1. Obecna niedziela obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Dzień ten został ustanowiony przez papieża Franciszka i poświęcony jest krzewieniu Słowa Bożego. Zachęcamy do codziennego czytania i rozważania Biblii. Dziś także Światowy Dzień Trędowatych oraz XX Dzień Islamu w Kościele katolickim.
 2. W liturgii Kościoła w tygodniu: we wtorek - św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
  w piątek  - św. Jana Bosko, prezbitera
 3. W przyszłą niedzielę 02.02 Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Do świątyni przynieśmy świece. Dzień ten kończy w Polsce okres śpiewania kolęd oraz świątecznego wystroju naszych świątyń. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii śwPożegnanie żłóbka połączone z kolędowaniem z udziałem naszej scholii odbędzie się po Mszy św. o godz. 11.
 4. Święto Ofiarowania Pańskiego to także, ustanowiony przez św. Jana Pawła II, Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu modlimy się za wspólnoty zakonne, zgromadzenia, stowarzyszenia życia apostolskiego i instytuty świeckich. Ofiary złożone tego dnia przekazane będą na potrzeby zakonów kontemplacyjnych w naszej Archidiecezji.  
 5. W tym tygodniu kończymy Mszę świętą gregoriańską sprawowaną w intencji ks. Piotra Lewańczyka. Ostatnia Msza św. w czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy do modlitwy.
 6. W I sobotę miesiąca zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 8.00. Po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. W tym dniu przed południem księża odwiedzą chorych.
 7. Dobiega końca kolęda. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie oraz złożone ofiary. Plan jest zamieszczony w gablocie oraz dostępny na stronie internetowej. 
 8. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w sobotę od godz. 12.00
 9. Biuro parafialne w czasie kolędy jest czynne w poniedziałek i środę w godz. 15.30 – 16.30
 10. Nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” jest dostępny z tyłu kaplicy.
 11. Zaproszenia
  1. Kolejna edycja „Verba Sacra” – Biblia po kaszubsku – w poniedziałek,
   27 stycznia o godz. 17.00 w Kolegiacie Św. Trójcy w Wejherowie. Aktorka Danuta Stenka będzie czytać Księgę Powtórzonego Prawa.
  2. Spotkanie dla zainteresowanych odnawialnymi źródłami energii odbędzie się w poniedziałek, 27 stycznia o godz. 19.00 w Restauracji Leśna (ul. ks. Roszczynialskiego 57). 
 12. Bóg zapłać osobom sprzątającym Kaplicę. Zapraszamy w każdą sobotę o 10.00. 
 13. Dziękujemy za duchowe oraz materialne wsparcie naszej Parafii.
 14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice oraz jubileusze składamy najlepsze życzenia.