Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU „Gaudete” – 16.12.2018r.

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu - Niedziela „Gaudete”, to obwieszczenie bliskości Zbawiciela, co stanowi jednocześnie zaproszenie do radości.
 2. Trwa Adwent, czas radosnego przygotowania na spotkanie z Panem. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy dzieci z lampionami i papierowymi serduszkami z dobrymi uczynkami.
 3. Dziś po wieczornej Mszy św. ostatnie przed Świętami spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 4. Trwa akcja „Poślij kartkę zamiast SMS” – dziś ostatnia szansa do nabywania kartek świątecznych przygotowanych przez naszą scholę parafialną.
 5. Zapraszamy do polubienia funpage’a naszej scholi (@ScholaKarola).
 6. Schola rozprowadza sianko na stół wigilijny. Dochód jest przeznaczony na działalność i rozwój scholi oraz budowę kościoła.
 7. Spowiedź przedświąteczna we wtorek, 18 grudnia, od 16.00 do 18.30. Plan spowiedzi św. w dekanacie wywieszony jest w gablocie oraz na stronach parafii.
 8. W sobotę, 22 grudnia odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną.
 9. Spotkanie opłatkowe z kolędowaniem dla scholi oraz ministrantów (dzieci i rodzice) w sobotę, 22 grudnia o godz. 16.30. Czekają niespodzianki, m.in. warsztaty muzyczne z piosenkarką Weroniką Korthals (o 15.00, zapraszamy wszystkie dzieci ze scholi).
 10. 24 grudnia Msza św. rano o 6.30 i wieczorem o północy (0.00) Pasterka. Tradycyjnie o 23.30 zapraszamy na wspólne kolędowanie do kościoła.
 11. W Boże Narodzenie od 10.15 do 11.00 zapraszamy na parafialno-szkolny koncert kolęd połączony z przywitaniem Pana Jezusa w żłóbku.
 12. Poświęcone opłatki można odebrać w zakrystii po Mszy św.
 13. Rozprowadzamy świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Niech ta świeca zapłonie przy pustym miejscu przy wigilijnym stole. Są też Tutki miłosierdzia, do których wkładamy produkty dla potrzebujących, a napełnione torby przynosimy do kościoła. W biurze parafialnym można też zgłaszać osoby potrzebujące.
 14. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.
 15. Bóg zapłać wszystkim sprzątającym Kaplicę. Zapraszamy w każdą sobotę o 10.00.
 16. Wolne intencje.
 17. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i modlącym się w intencji Naszej Parafii.
 18. Parafia życzy wszystkim dobrej niedzieli i spokojnego tygodnia.