Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Adwentu 17.12.2023

 1. Dziś III Niedziela Adwentu zwana GAUDETE, obwieszczająca radość z bliskości przyjścia Zbawiciela. Dziś też 87. rocznica urodzin Ojca świętego Franciszka, którego otaczamy naszą modlitwą.
 2. Zapraszamy na Mszę świętą ku czci Matki Bożej. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.
 3. Za tydzień ostatnia Niedziela Adwentu i zarazem Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte według porządku niedzielnego bez Mszy świętej o godz. 18.00.
 4. Okazja do świątecznej spowiedzi podczas Rorat oraz wieczorem od godz. 17.30.
 5. Zakończyliśmy roznoszenie opłatków. Dziękujemy Radzie Parafialnej, która podjęła tę posługę oraz za ofiary złożone na okna do naszego kościoła. Od dziś opłatki są dostępne przy obrazie św. Józefa.
 6. Sianko na stół wigilijny do nabycia w przedsionku kaplicy. Dochód przeznaczony jest dla wspólnoty ministrantów i lektorów.
 7. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny”. W nim m.in. dodatek specjalny „Czekając na Nowonarodzonego” z modlitwami i medytacjami. Jest też dla dzieci miesięcznik „Mały Gość”.
 8. W przedsionku można też nabyć kalendarz na rok 2024 przygotowany przez wejherowski oddział Rycerzy Kolumba. Dobrowolna ofiara przeznaczona jest na przygotowanie świątecznych paczek dla dzieci z ubogich rodzin.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia.
 11. Zmarł +Jerzy Krzeszewski, l. 63 z ul. Fenikowskiego. Różaniec oraz Msza święta pogrzebowa we wtorek o godz. 12.00.