Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ZWYKŁA 16.01.2022

 1. Dziś II Niedziela zwykła. W poniedziałek obchodzimy Dzień Judaizmu pod hasłem „Moje myśli nie są myślami waszymi” (Iz 55,8). We wtorek zaś rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Hasłem tego tygodnia są słowa z Ewangelii św. Mateusza „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,2).
 2. W liturgii Kościoła w tygodniu: 
  • w poniedziałek – św. Antoniego, opata
  • w środę  – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  • w piątek - św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
 3. W sobotę 15.01 zakończyliśmy trwającą dwa tygodnie wizytę duszpasterską. Bardzo dziękujemy tym, którzy przyjęli kolędę. Dziękujemy za wspólną modlitwę, życzliwe spotkania oraz złożone ofiary. Podczas kolędy odwiedziliśmy około 330 domów i mieszkań (w roku 2020 - 850).
 4. Obchodzony co miesiąc Dzień św. Karola Boromeusza będziemy przeżywać w poniedziałek 17.01. Msza święta oraz nabożeństwo ku czci naszego Patrona o godz. 18.00. W tym miesiącu do udziału zapraszamy szczególnie tych naszych parafian, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć kolędy. Wspólnie będziemy modlić się o błogosławieństwo w Nowym Roku. Po Mszy świętej będzie można złożyć tradycyjną ofiarę kolędową do skarbonki.
 5. Rodziców dzieci klas III przygotowujących się do Uroczystości I Komunii świętej zapraszamy do udziału we Mszy świętej oraz na spotkanie w środę 19.01 o godz. 18.00.
 6. W piątek 21.01 w godzinach przedpołudniowych na naszej plebanii będziemy gościć z tradycyjną kolędą Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego. To okazja do modlitwy w intencji całej naszej parafii, błogosławieństwa domu oraz braterskiego spotkania.
 7. W piątek obchodzimy Dzień Babci, w sobotę Dzień Dziadka. Módlmy się za nasze Babcie i naszych Dziadków prosząc dla nich o zdrowie, szacunek i wsparcie ze strony bliskich. Pamiętajmy też o tych, którzy odeszli do wieczności.
 8. Od dzisiejszej niedzieli posługę organisty w naszej parafii podejmuje Pani Agata Benkowska, którą serdecznie witamy. Życzymy wszelkich Bożych łask w prowadzeniu śpiewu liturgicznego w niedzielę oraz uroczystości kościelne. Pani Agata poprowadzi również naszą dziecięcą „Scholę Karola”.
 9. Do nabycia „Gość Niedzielny”.
 10. Dziękujemy za utrzymanie porządku w kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia.
 12. Zmarła +Ewa Strumińska, l. 52. Pogrzeb odbędzie się w piątek 21.01 w parafii WNMP w Redzie.