Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021

 1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu przeżywana w kościele w Polsce jako dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Naszymi modlitwami otaczamy misjonarki i misjonarzy, a ofiarą do puszek wesprzyjmy ich posługę.
 2. W liturgii Kościoła w tygodniu:
  • w czwartek  - święto św. Kazimierza, królewicza
 3. W piątek 05 marca 27. rocznicę święceń biskupich obchodzi Ksiądz Biskup Jacek Jezierski, Administrator Apostolski Archidiecezji Gdańskiej. Naszego Pasterza wspieramy modlitwą wypraszając potrzebne łaski.
 4. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.30. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Kazania głosi o. Marek Janus, franciszkanin, proboszcz parafii klasztornej.
 5. Za tydzień w naszej parafii gościć będziemy Rektora Gdańskiego Seminarium Duchownego ks. Krzysztofa Kinowskiego. Podczas każdej Mszy świętej Ksiądz Rektor wygłosi okolicznościowe kazanie, a zebrane na tacę ofiary przeznaczone będą na potrzeby naszego Seminarium.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwsze eucharystyczne dni miesiąca.
 7. W I czwartek Nabożeństwo Godziny Świętej o godz. 17.00 (adoracja w ciszy, a bezpośrednio przed Mszą świętą wspólna modlitwa).
 8. W I piątek miesiąca po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, wspólne uwielbienie, a następnie nocna adoracja, którą zakończymy w I sobotę nabożeństwem oraz Mszą świętą ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.00. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 9. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie ogłasza rozpoczęcie rekrutacji dzieci do oddziału przedszkolnego z rocznika 2015 oraz kandydatów do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022. Zapisy odbywać się będą w dniach od  2 marca  do 16 marca 2021r. Stosowne dokumenty dotyczące rekrutacji można złożyć w wyżej wymienionym terminie w formie on-line b bezpośrednio w sekretariacie szkoły. Więcej informacji w komunikacie w gablocie z ogłoszeniami.
 10. Z tyłu kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny”.
 11. Dziękujemy za utrzymanie porządku w kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i rocznice składamy najlepsze życzenia.