Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024

  1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu przeżywana jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej racji ofiara do puszek  na rzecz dzieł misyjnych oraz misjonarzy.
  2. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę odbędą się rekolekcje dla uczniów SP Nr 5. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Sieniawski. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału według następującego programu: klasy VII – VIII godz. 14.00, klasy IV – VI godz. 15.00, klasy 0 – III godz. 16.00. Prosimy, by rodzice zatroszczyli się o udział swoich dzieci w rekolekcjach. Za tydzień w niedzielę 03.03 rozpoczniemy rekolekcje dla dorosłych. Poprowadzi je ks. Jacek Michalak z Sopotu.
  3. Droga Krzyżowa w piątek dla dorosłych po Mszy świętej o godz. 8.00, dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.30. Rozważania pasyjne w piątek podczas Mszy świętej wieczornej. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy świętej o godz. 8.00.
  4. W I piątek po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, a następnie wspólne uwielbienie oraz nocna adoracja, którą zakończymy w I sobotę nabożeństwem i Mszą świętą ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.00. Spowiedź w piątek od godz. 16.00.
  5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę 28.02 o godz. 19.00. Tematem spotkania będzie Przypowieść o siewcy oraz Uciszenie burzy według Ewangelii św. Łukasza. Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą pogłębiać wiedzę biblijną.
  6. W Wielkim Poście wszystkich mężczyzn zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w każdą niedzielę o godz. 19.00. Za wstawiennictwem Matki Bożej modlimy się za rodziny naszej parafii oraz prosimy o męstwo w wyznawaniu wiary i  odpowiedzialną postawę w codziennym życiu dla wszystkich mężczyzn.
  7. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny”. W nim m.in. o roli braci zakonnych we wspólnocie Kościoła.
  8. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
  9. Zmarli: +Mirosław REDZIMSKI, l.67 z ul. Dzięcielskiego oraz +Elżbieta SIKORA, l. 84 z ul. Gryfa Pomorskiego. Pogrzeby odbyły się w sobotę. Wieczny odpoczynek …