Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkiego Postu 05.03.2023

  1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. W naszej parafii rozpoczynamy odnowienie Misji świętej, którą przeżywaliśmy w grudniu 2021 roku. Ponownie serdecznie witamy wśród nas Ojców Misjonarzy Oblatów z Poznania: ojca Andrzeja Kordę oraz ojca Pawła Ratajczyka, których wspieramy naszą modlitwą. Dla całej naszej parafii wypraszamy łaskę otwartych serc oraz gotowość do przemiany i nawrócenia. Nauki dziś podczas każdej Mszy świętej. Nauki dla dorosłych od poniedziałku do środy podczas Mszy świętych o godz. 9.00 oraz 18.00 (nie będzie Mszy świętej o godz. 8.00). Specjalne nabożeństwo po Mszy świętej o godz. 18.00. Nauki dla uczniów SP Nr 5 również od poniedziałku do środy. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału według następującego programu: klasy VII – VIII godz. 14.00, klasy IV – VI godz. 15.00, klasy 0 – III godz. 16.00. Prosimy, by rodzice zatroszczyli się o udział swoich dzieci w rekolekcjach. W tym czasie lekcje szkolne są skrócone i kończą się najpóźniej o godz. 12.30.
  2. Droga Krzyżowa w piątek dla dorosłych po Mszy świętej o godz. 8.00, dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.30. Kazania pasyjne w piątek podczas Mszy świętej wieczornej. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy świętej o godz. 8.00.
  3. Młodzież oraz dorosłych śpiewających i grających na instrumentach zapraszamy do włączenia się w przygotowanie Triduum Paschalnego. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do Pani Agaty, naszej Organistki.
  4. Dyrektor SP Nr 5 w Wejherowie informuje, że trwa rekrutacja dzieci do oddziału przedszkolnego oraz kandydatów do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/24. Stosowne dokumenty można złożyć w sekretariacie szkoły lub w formie elektronicznej. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej szkoły.
  5. Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Rumii zaprasza uczniów klas VIII oraz ich rodziców na Dzień Otwarty w sobotę 11.03 w godz. od 10.00 do 12.00. Księża Salezjanie z Kniewa zapraszają na spotkania z Panem Jackiem Pulikowskim oraz do udziału w IV Kaszubskiej Nocnej Drodze Krzyżowej. Szczegóły na plakatach.
  6. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny”.
  7. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
  8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i rocznice składamy najlepsze życzenia.