Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA NARODZENIA PAŃSKIEGO  03.01.2021

 1. Dziś II Niedziela okresu Narodzenia Pańskiego. Adorujemy Dzieciątko Jezus naszą modlitwą i śpiewem kolęd. Niech trwanie przy Nowonarodzonym będzie dla nas źródłem pokoju i radości.
 2. W środę 06.01 Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. To dzień modlitw w intencji misji oraz okazja do materialnego wsparcia misjonarzy. Msze święte jak w każdą niedzielę. Podczas Mszy świętych błogosławieństwo kadzidła oraz kredy, którą oznaczymy drzwi naszych domów. Składane ofiary przeznaczone będą na fundusz ministrancki.
 3. W tym roku nie będzie tradycyjnych „Orszaków Trzech Króli”. Przeżyjmy jednak ten dzień w sposób świąteczny w gronie bliskich osób. Do naszych domów możemy dziś zabrać śpiewnik kolęd, korony oraz okolicznościową gazetę „Pomagamy Misjom”.
 4. Naszych parafian zapraszamy do udziału w konkursie kolędowym. Rodzinnie lub indywidualnie należy nagrać dowolną kolędę lub pastorałkę i przesłać na parafialny profil facebookowy lub na adres mailowy parafii. Termin do soboty 09.01 do godz. 12.00. Ogłoszenie wyników i przekazanie nagród w przyszłą niedzielę.
 5. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek 08.01. Początek po Mszy świętej wieczornej, zakończenie w sobotę przed Mszą świętą poranną. Wspólnotę Kościoła Domowego prosimy o koordynację zapisów.
 6. Zgodnie z zapowiedzią w tym roku w okresie poświątecznym naszych parafian zapraszamy do udziału we Mszy świętej w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Dodatkowe Msze święte będą sprawowane o godz. 19.00. Po Mszy świętej każda rodzina otrzyma w specjalnej buteleczce wodę święconą oraz obrazek z tekstem modlitwy. Po powrocie do domu zachęcamy do odmówienia modlitwy i pokropienia wodą święconą mieszkań. Przy tej okazji będzie można też złożyć do skarbonki ofiarę kolędową, którą przeznaczymy na prowadzone prace przy nowym kościele. Swoją ofiarę można też przekazać poprzez wpłatę na konto parafialne. Serdecznie zapraszamy do przeżycia w tej formie pięknej tradycji corocznej kolędy. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców następujących ulic:
  • 04.01 poniedziałek, godz. 19.00
   • Gdańska 60 i 62
   • Stefczyka
  • 05.01 wtorek, godz. 19.00
   • Gdańska 64 i 66,
   • Gdańska 10 – 45,
   • Patoka, Trepczyka i Waśkowskiego
  • 07.01 czwartek, godz. 19.00
   • Drzeżdżona,
   • Jaśminowa,
   • Ogrodowa
 7. Plan Mszy świętej w intencji mieszkańców poszczególnych ulic na kolejny tydzień ogłosimy 06.01 w Trzech Króli.
 8. Do nabycia „Gość Niedzielny”.
 9. Dziękujemy za utrzymanie porządku w kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i rocznice składamy najlepsze życzenia.