Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Adwentu 10.12.2023

 1. Dziś II Niedziela Adwentu. Ofiarą do puszek możemy wesprzeć Kościół na Wschodzie czyli wspólnoty katolickie w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej.
 2. W liturgii w ciągu tygodnia:
  • środa – św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • czwartek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
 3. W okresie Adwentu zapraszamy na Mszę świętą ku czci Matki Bożej. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.
 4. Nabożeństwo do św. Karola Boromeusza w niedzielę 17.12 po Mszy świętej o godz. 8.00. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej parafii.
 5. W środę 13.12 przypada 42. Rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W sobotę i niedzielę 16 i 17 grudnia 53. Rocznica Wydarzeń Grudniowych na Wybrzeżu. W modlitwie dziękując Bożej Opatrzności za dar wolności pamiętajmy o ofiarach tych wydarzeń.
 6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę 13.12 po Mszy świętej wieczornej. Tematem spotkania będzie Powołanie pierwszych uczniów. Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą pogłębiać wiedzę biblijną.
 7. Przy obrazie św. Józefa można nabyć świece Caritas (duża 20 zł, mała 10 zł) w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 8. Sianko na stół wigilijny będzie można nabyć w niedzielę 17.12. Dochód przeznaczony będzie dla wspólnoty ministrantów i lektorów.
 9. Zachęcamy do przynoszenia produktów żywnościowych oraz środków czystości dla osób potrzebujących z naszej parafii. Dary, z których przygotujemy paczki, możemy składać w przedsionku naszej kaplicy do 17 grudnia.
 10. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny”. W nim m.in. rozmowa z nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce. Jest też nowy dwumiesięcznik „Gościa Niedzielnego” zatytułowany „Historia Kościoła” w cenie 12 zł. Pierwszy numer poświęcony jest historyczności Chrystusa.
 11. W przedsionku można też nabyć kalendarz na rok 2024 przygotowany przez wejherowski oddział Rycerzy Kolumba. Dobrowolna ofiara przeznaczona jest na przygotowanie świątecznych paczek dla dzieci z ubogich rodzin.
 12. Dziękujemy za sprzątanie kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne. Dziś szczególnie za ofiary złożone na tacę inwestycyjną przeznaczoną na okna do naszej nowej świątyni.
 13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia.