Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021

 1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Zachęcamy do prawdziwie duchowego przeżycia tego liturgicznego okresu. Niech będzie to czas modlitwy, postu i jałmużny. Czas przemiany i nawrócenia. W tym roku nie będzie rekolekcji wielkopostnych. Wspólnie w maju przeżyjemy misje święte z okazji 10. rocznicy powstania naszej parafii.
 2. W liturgii Kościoła w tygodniu:
  • w poniedziałek - święto Katedry Św. Piotra, Apostoła
 3. We wtorek 23.02 jubileusz 30. rocznicy święceń biskupich obchodzi Ksiądz Arcybiskup Senior Sławoj Leszek Głódź. Czcigodnego Jubilata otaczamy naszą modlitwą wypraszając potrzebne łaski.
 4. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.30. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Kazania głosi o. Marek Janus, franciszkanin, proboszcz parafii klasztornej.
 5. W tym tygodniu wznawiamy spotkania przygotowujące dzieci do I Komunii świętej oraz młodzież do Sakramentu Bierzmowania. Spotkania dla dzieci klas III we wtorek oraz czwartek o godz. 16.30 z podziałem na grupy. Młodzież klas I szkół średnich zapraszamy na Mszę świętą niedzielną o godz. 18.00, a po niej na spotkanie. Dzieci i młodzież oraz ich rodziców polecamy modlitwie parafian.
 6. Z tyłu kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość”.
 7. Dziękujemy za utrzymanie porządku w kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i rocznice składamy najlepsze życzenia.
 9. W ostatnim czasie zmarli
  • +Małgorzata Plichta, l. 92 z ul. Bema
  • +Janusz Hoefta, l. 66 z ul. Drzeżdżona
  • +Jan Grubba, l. 87 z ul. Obrońców Kępy Oksywskiej