Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2024

 1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Niech będzie to okres modlitwy, postu i jałmużny. Czas przemiany i nawrócenia. Dziś specjalna zbiórka do puszek na organizację czerwcowego Marszu dla życia oraz Festiwalu dla życia w naszej Archidiecezji. Za tydzień ofiara do puszek  na rzecz misjonarzy.
 2. W liturgii Kościoła:
  • czwartek – święto Katedry św. Piotra
 3. Droga Krzyżowa w piątek dla dorosłych po Mszy świętej o godz. 8.00, dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.30. Rozważania pasyjne w piątek podczas Mszy świętej wieczornej. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy świętej o godz. 8.00.
 4. W każdy piątek Wielkiego Postu w Sanktuarium Ojców Franciszkanów Godzinki ku czci Męki Pańskiej o godz. 14.30, Msza święta o godz. 15.00, a ok. 16.00 wyjście na Kalwarię i Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 5. W Wielkim Poście wszystkich mężczyzn zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w każdą niedzielę o godz. 19.00. Dziś spotykamy się po raz pierwszy. Za wstawiennictwem Matki Bożej będziemy polecać nasze rodziny oraz prosić o męstwo w wyznawaniu wiary i  odpowiedzialną postawę w codziennym życiu dla wszystkich mężczyzn.
 6. W ciągu tygodnia Nabożeństwo do św. Karola Boromeusza we wtorek po Mszy świętej wieczornej, Msza święta zbiorowa za wstawiennictwem MBNP wraz z Nowenną w środę o godz. 18.00 oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy świętej wieczornej do godz. 19.30. Podczas adoracji okazja do spowiedzi.
 7. Narzeczonych planujących ślub informujemy o kursie przedmałżeńskim, który odbędzie się w konwikcie w Parafii św. Leona. Początek kursu w sobotę 24.02 o godz. 19.00.
 8. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny”. W nim m.in. początek cyklu o wielkopostnej szkole modlitwy. Jest też „Mały Gość” dla dzieci.
 9. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kaplicy oraz wszelkie wsparcie duchowe i materialne.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny i rocznice składamy najlepsze życzenia.
 11. Zmarła +Gertruda PAWŁOWSKA, l. 82 z ul. Gdańskiej. Pogrzeb odbył się w sobotę.