Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu 28.11.2021

 1. Dziś I Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok kościelny. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Przygotowując do Świąt Bożego Narodzenia kieruje nasze serca ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Jest zatem czasem pobożnego i radosnego oczekiwania.
 2. W liturgii w ciągu tygodnia:
  • we wtorek – św. Andrzeja, Apostoła
  • w piątek  – św. Franciszka Ksawerego, kapłana
 3. Dziś początek pierwszych w naszej parafii misji świętych, które prowadzą Misjonarze Oblaci z Poznania: ojciec Andrzej Korda oraz ojciec Paweł Ratajczyk. Ojców Misjonarzy serdecznie witamy w naszej wspólnocie i wspieramy gorliwą modlitwą. Dla całej naszej parafii wypraszamy łaskę otwartych serc oraz gotowość do przemiany i nawrócenia. Misje będą trwały cały tydzień i zakończą się w niedzielę 05.12. Plan misji jest dostępny w przedsionku kaplicy oraz zamieszczony na naszej stronie internetowej.
 4. Spowiedź w czasie Misji w dni powszednie pół godziny przed każdą Mszą świętą.
 5. W okresie Adwentu zapraszamy na Mszę świętą ku czci Matki Bożej. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach także dzieci z lampionami. W pierwszym tygodniu podczas Mszy świętej roratniej będzie krótka nauka misyjna.
 6. W tradycji Adwentu utrwalił się zwyczaj ustawiania wieńca z czterema świecami, które oznaczają kolejne niedziele tego liturgicznego czasu. Zachęcamy do tej praktyki w naszych domach.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwsze eucharystyczne dni miesiąca. Ze względu na program spotkań misyjnych nie będzie tradycyjnych nabożeństw. Nocna adoracja w I piątek rozpocznie się po Apelu Jasnogórskim i zakończy w I sobotę o godz. 6.00.
 8. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość”.