Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu 27.11.2022

 1. Dziś I Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok kościelny. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Przygotowując do Świąt Bożego Narodzenia kieruje nasze serca ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania.
 2. W liturgii w ciągu tygodnia:
  • środa – Święto św. Andrzeja, Apostoła
  • sobota – św. Franciszka Ksawerego, kapłana
 3. W okresie Adwentu zapraszamy na Mszę świętą ku czci Matki Bożej. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach także dzieci z lampionami.
 4. W tradycji Adwentu utrwalił się zwyczaj ustawiania wieńca z czterema świecami, które oznaczają kolejne niedziele tego liturgicznego czasu. Zachęcamy do tej praktyki w naszych domach.
 5. Dzisiaj poświęcenie opłatków na stół wigilijny podczas Mszy świętej o godz. 9.30. Opłatki będą roznoszone po domach przez Panów z Rady Parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na budową naszej świątyni.
 6. Od dziś też przy obrazie św. Józefa można nabyć świece Caritas (duża 20 zł, mała 10 zł) w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwsze eucharystyczne dni miesiąca.
 8. W I czwartek Nabożeństwo Godziny Świętej po Mszy świętej wieczornej do godziny 19.30. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
 9. W I piątek miesiąca Msza święta dla dzieci o godz. 16.30. Po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, wspólne uwielbienie i nocna adoracja do godz. 6.00. Spowiedź od godz. 16.00.
 10. W I sobotę Msza święta oraz nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.00.
 11. Za tydzień w niedzielę 04.12 będziemy gościć przedstawiciela Gdańskiego Seminarium Duchownego. Taca przeznaczona będzie na potrzeby naszego seminarium.
 12. Tygodniowy kurs przedmałżeński dla narzeczonych rozpocznie się w najbliższą sobotę 03.12 w konwikcie Parafii św. Leona w Wejherowie. Spotkania odbywać się będą o godz. 19.00.
 13. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość”.