Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu 03.12.2023

 1. Dziś I Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok kościelny. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Przygotowując do Świąt Bożego Narodzenia kieruje nasze serca ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania.
 2. W naszej parafii gościmy ks. Jana Uchwata, Ojca Duchownego Gdańskiego Seminarium Duchownego, który głosi kazania podczas każdej Mszy świętej. Taca przeznaczona jest na potrzeby naszego seminarium. Za tydzień ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć Kościół na Wschodzie.
 3. Dziś w naszej Archidiecezji w Katedrze Oliwskiej rozpoczyna się peregrynacja relikwii św. Wojciecha, które w ciągu całego roku odwiedzą każdą parafię. Peregrynacja jest przygotowaniem do obchodów 100. lecia powstania naszej diecezji. Słowo Księdza Arcybiskupa dotyczące peregrynacji oraz jubileuszu będzie odczytane za tydzień.
 4. W okresie Adwentu zapraszamy na Mszę świętą ku czci Matki Bożej. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach także dzieci z lampionami.
 5. W liturgii w ciągu tygodnia:
  1. środa – św. Mikołaja, biskupa
  2. czwartek  – św. Ambrożego, bpa i doktora Kościoła
 6. W I czwartek Nabożeństwo Godziny Świętej po Mszy świętej wieczornej do godziny 19.30. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
 7. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przeżywać będziemy w piątek 08.12. Msze święte o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowy post.
 8. Dzisiaj poświęcenie opłatków na stół wigilijny podczas Mszy świętej o godz. 9.30. Opłatki będą roznoszone po domach przez przedstawicieli Rady Parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na okna do budującej się świątyni.
 9. Od dziś też przy obrazie św. Józefa można nabyć świece Caritas (duża 20 zł, mała 10 zł) w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 10. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę 06.12 po Mszy świętej wieczornej. Tematem spotkania będzie Początek działalności Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą pogłębiać wiedzę biblijną.
 11. Za tydzień w niedzielę 10.12 podczas Mszy świętej  o godz. 11.00 zostaną poświęcone medaliki dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii świętej.
 12. Zachęcamy do przynoszenia produktów żywnościowych oraz środków czystości dla osób potrzebujących z naszej parafii. Dary, z których przygotujemy paczki, możemy składać w przedsionku naszej kaplicy do 17 grudnia.
 13. Dziś Ksiądz Proboszcz na prośbę Rektora GSD głosi kazania w Parafii MBNP w Pruszczu Gdańskim włączając się w modlitwę i wsparcie naszego seminarium.
 14. W przedsionku kaplicy do nabycia „Gość Niedzielny”.