Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Czwarta Niedziela Wielkiego Postu- Laetare – 31.03.2019r.

 1. Dzisiaj mamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, która zwana jest niedzielą radości - Laetare. W tradycji rzymskiej jest to "niedziela róż", ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec św. poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii różowy kolor szat. Kolor różowy to fiolet zmieszany z bielą – oznacza radość pośród pokuty, chwilę wytchnienia podczas utrapienia.
 2. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach parafialnych.
 3. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach: 
  w piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16:45 i dla dorosłych o godz.17:30; 
  w niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i modlitwą Lamentacji o godz. 17:00. 
  Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
 4. Plansze z codziennymi zadaniami wielkopostnymi, ćwiczącymi naszą wolę i uczącymi miłości bliźniego są rozłożone z tyłu kościoła (karta na kwiecień).
 5. W biurze parafialnym są do nabycia paschaliki Caritasu, a z tyłu kościoła rozłożone są skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną. Zachęcamy do wsparcia potrzebujących. Wypełnione skarbonki przynosimy w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów.
 6. Najbliższa Msza św. z uwielbieniem poprzez śpiew w pierwszy piątek kwietnia (05.04) o 18.00, a całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w drugi piątek kwietnia (12.04) po Mszy św. wieczornej.
 7. Nasza schola za tydzień będzie rozprowadzać palmy wielkanocne, dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu do Gietrzwałdu, Giżycka i Wilczego Szańca.
 8. Grupa charytatywna im. Św. Matki Teresy z Kalkuty organizuje zbiórkę żywności i środków czystości dla najbardziej potrzebujących i samotnych. Przynosimy do zakrystii.
 9. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 16:00. Chorych odwiedzimy w sobotę przed południem.
 10. 14 kwietnia w naszej parafii odbędą się miejskie i diecezjalne uroczystości związane z Niedzielą Palmową, przewodniczyć im będzie ks. abp Sławoj Leszek Głódź. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.
 11. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. 
 12. Bóg zapłać wszystkim sprzątającym Kaplicę. Zapraszamy w sobotę na 10:00. 
 13. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i modlącym się w intencji Naszej Parafii. 
 14. Wolne intencje. 
 15. Parafia życzy wszystkim dobrej niedzieli i spokojnego tygodnia.