Przeskocz do treści

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – fragmenty z transmisji mszy świętej z dnia 12.04.2020

W poranek zmartwychwstania duchowo podążamy do Jerozolimy oraz naszych świątyń. Przy pustym grobie Jezusa chcemy - tak jak niewiasty – usłyszeć słowa „Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak zapowiedział” (Mt 28,6). On – Zwycięzca grzechu, śmierci i szatana – jest pośród nas jako zmartwychwstały Pan. I chce nas umocnić, wlać w nasze serca pokój i nadzieję. Chce zwyciężać w naszych sercach i naszym życiu. 

Jako duszpasterze naszej parafii pragniemy złożyć Wam – nasi kochani wierni – najlepsze życzenia. W tym roku Wielkanoc świętujemy w zdecydowanej większości w naszych domach. Niech Was wszystkich nawiedzi i umocni zmartwychwstały Pan. Życzymy wiary w to, że Bóg w swoim zmartwychwstałym Synu ma wobec nas plany pokoju i radości, a nie udręki. 
Życzymy nadziei na powrót do życia bardziej braterskiego, ludzkiego, bardziej chrześcijańskiego. Życzymy w końcu miłości silniejszej niż śmierć, wyrażającej się we wzajemnej służbie. Radosnego „Alleluja”!

Zachęcamy do przypomnienia sobie najważniejszych momentów z dnia dzisiejszego

Wejście i Błogosławieństwo podczas Mszy św. Rezurekcyjnej

Ewangelia i Słowo Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia Metropolity Gdańskiego do kapłanów i wiernych Archidiecezji Gdańskiej na Wielkanoc 2020 roku

Ogłoszenia parafialne