Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Piąta Niedziela Wielkiego Postu – 07.04.2019r.

 1. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach: 
  w piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16:45 i dla dorosłych o godz.17:30; 
  w niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i modlitwą Lamentacji o godz. 17:00. 
  Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
 2. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w najbliższy piątek (12.04) po Mszy św. wieczornej. Zapisy na kartce z tyłu kościoła.
 3. Są do nabycia paschaliki Caritasu, można też wziąć skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną. Wypełnione skarbonki przynosimy w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów.
 4. Grupa charytatywna im. Św. Matki Teresy z Kalkuty organizuje zbiórkę żywności i środków czystości dla najbardziej potrzebujących i samotnych. Dary przynosimy do zakrystii.
 5. Nasza schola rozprowadza dzisiaj palmy wielkanocne, dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu dzieci do Gietrzwałdu, Giżycka i Wilczego Szańca.
 6. Najmłodsi członkowie scholi zdobyli nagrodę i wyróżnienie w wojewódzkim konkursie „Muzyka jest dobra na wszystko”, który odbył się w Rumi.
 7. Spowiedź wielkanocna w naszej parafii w piątek, 12 kwietnia, od 16 do 18.
 8. Pierwsza spowiedź św. dzieci komunijnych w sobotę, 13 kwietnia. Dzieci przynoszą świece (najlepiej od chrztu św., z osłonką), które zostaną poświęcone. Przychodzimy na 8.45, spowiedź od 9.00 do 10.00.
 9. Za tydzień Niedziela Palmowa. Jest to święto chrześcijańskie upamiętniające przybycie Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Według tradycji katolickiej w tym dniu wierni przynoszą do kościołów palmy wielkanocne przygotowywane z gałązek wierzby (choć może być również pleciona z suszonych traw i kwiatów) symbolizującej zmartwychwstanie i nieśmiertelność duszy. Palmy są często przyozdabiane m.in. kwiatami i wstążkami. Tego dnia od godz. 10.00 w naszej parafii odbędą się miejskie i diecezjalne uroczystości związane z Niedzielą Palmową, przewodniczyć im będzie ks. abp Sławoj Leszek Głódź. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Zaczynamy na rondzie przy ul. Patoka.
 10. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. 
 11. Bóg zapłać wszystkim sprzątającym Kaplicę. Prosimy o mobilizację w sobotę na 10:00. 
 12. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i modlącym się w intencji Naszej Parafii. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna.
 13. Wolne intencje. 
 14. Parafia życzy wszystkim dobrej niedzieli i spokojnego tygodnia.