Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019r.

 1. Po wesołych dniach karnawału, od Środy Popielcowej Kościół rozpoczął czas Wielkiego Postu. W tym czasie łaski chrześcijanin powinien skupić swoją uwagę na tym,
  co najważniejsze, a chodzi o nasze serca i sumienia. Potrzeba zrobić tam porządek,
  aby poprzez pokutę i nawrócenie dojść do prawdziwej radości i przeżyć tajemnice wielkanocne z pogłębioną wiarą.
 2. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach:
  w piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16:45 i dla dorosłych o godz.17:30;
  w niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i modlitwą Lamentacji o godz. 17:00. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
 3. Plansze z codziennymi zadaniami wielkopostnymi, ćwiczącymi naszą wolę i uczącymi miłości bliźniego są rozłożone z tyłu kościoła (karta na marzec).
 4. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbędą się w dniach 24-27 marca. Będzie je prowadził ks. Paweł Nawrot z par. św. Maksymiliana Kolbego w Gdyni. Zarezerwujmy sobie czas na tę chwilę zadumy.
 5. Zmiana terminu bierzmowania – 14 maja, a nie 3 czerwca.
 6. 17 marca (niedziela) na Mszy Świętej o godzinie 11:00 nastąpi poświęcenie i wręczenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 7. W niedzielę, 24 marca 2019 r. po Mszy Św. o godz. 18:00 odbędzie się w kaplicy spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Uroczystości I Komunii Świętej.
 8. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.
 9. Bóg zapłać wszystkim sprzątającym Kaplicę. Zapraszamy w sobotę na 10:00. Gorąco zachęcamy do pomocy przy Parafii – jest wiele możliwości, aby wesprzeć naszą wspólnotę.
 10. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i modlącym się w intencji Naszej Parafii.
  Dzisiaj taca inwestycyjna.
 11. Wolne intencje.
 12. Parafia życzy wszystkim dobrej niedzieli i spokojnego tygodnia.