Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU – 02.12.2018r.

 1. W liturgii Kościoła:
  w poniedziałek - Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,
  w czwartek - Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa,
  w piątek - Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,
  w sobotę - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  O godz. 12.00 Godzina łaski – wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do adoracji.
 2. Dzisiaj, po wieczornej Mszy św., spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 3. Rozpoczął się Adwent, czas radosnego przygotowania na spotkanie z Panem. W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację w naszych domach. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy dzieci z lampionami i papierowymi serduszkami z dobrymi uczynkami.
 4. Od I niedzieli adwentu na Mszy św. o godz. 9.30 śpiewać będzie starsza schola parafialna. Chętnych zapraszamy do dołączenia.
 5. Zespół Ewangelizacyjny ogłasza nabór chętnych grających na bębenku oraz na gitarze basowej.
 6. Dzisiaj, na każdej Mszy św., poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Poświęcone opłatki będzie można odebrać w zakrystii po Mszy św.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17:00 oraz na roratach.
 8. W niedzielę, 9 grudnia podczas Mszy Świętej o godzinie 11:00, zostaną poświęcone medaliki. Rodzice zobowiązani są zakupić medalik lub krzyżyk dla swojego dziecka.
 9. W II niedzielę adwentu obchodzimy XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
 10. Rozprowadzamy świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Niech ta świeca zapłonie przy pustym miejscu, jakie każdy pozostawia przy wigilijnym stole. Są też Tutki miłosierdzia, do których wkładamy produkty dla potrzebujących, a napełnione torby przynosimy do kościoła.
 11. Najbliższa Msza św. z uwielbieniem w pierwszy piątek grudnia (07.12) o 18.00, a całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w drugi piątek grudnia (14.12). Zapisy z tyłu kościoła.
 12. Akcja „Poślij kartkę zamiast SMS” – zachęcamy do nabywania kartek świątecznych przygotowanych przez naszą scholę parafialną.
 13. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.
 14. Bóg zapłać wszystkim sprzątającym Kaplicę. Zapraszamy w każdą sobotę o 10.00.
 15. Wolne intencje.
 16. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i modlącym się w intencji Naszej Parafii. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna na budowę naszej parafii.
 17. Parafia życzy wszystkim dobrej niedzieli i spokojnego tygodnia.